Facebook Instagram Twitter Youtube

Başkan'dan Regaip Kandili Mesajı

Başkan'dan Regaip Kandili Mesajı

Değerli ''KOMÜT'' ailesi

İslam aleminde ‘üç aylar’ olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisinde barındıran rahmet ve bereket iklimine girmiş bulunmaktayız. Üç ayların ilki olan Recep ayında ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Üç aylar İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız.

Rahmet ve merhamet kapılarının açıldığı mübarek Regaip Kandili’nde rabbimizden af ve bağışlanma dilerken gönül dünyamızı kirleten kin, nefret ve haksızlık gibi kötülüklerden sakınalım. Anne-babamıza, yakın çevremize her zamanki gibi sevgiyle ve iyilikle yaklaşalım. Başta yaşadığımız şehir ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeyi unutmayalım. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız af olsun. Affın, mağfiretin ve bağışlanmanın sınırsız olduğu bu gecenin hatırına ilimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın afetlerden, salgın hastalıklardan korunmasını diliyorum. 

Bütün İslam ailesinin üç aylarını ve Regaip gecesini tebrik ediyor, Müslümanların birlik ve dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

 

 

Facebook Instagram Twitter Youtube
Copyright © Komüt Konya Müteahhitler Birliği | TÜRKİYE